Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás. Někdo se tímto způsobem trápí i několik let v domnění, že má jednoduše citlivý žaludek, který „kde co“ nesnese. Lidé si odůvodňují zažívací potíže jinak, často se vyhýbají pečlivému lékařskému vyšetření, protože je mnohdy nepříjemné.
Na bolesti břicha, žaludku i zažívací potíže může pomoci Masticha. Jde o kapku pryskyřice řečíku lentišku, která uživatele ohromuje už napoprvé. Víc by vám řekly Masticha recenze, které na masticlife.cz najdete díky lidem, kteří Mastichu užívali, a byli ochotní vyplnit dotazník a souhlasili s jeho zveřejněním.
Kde se bere Masticha?
Kvalitní přírodní Masticha do světa putuje z ostrova Chios. Tato „kapka pryskyřice“ potěší, uklidní a zavoní. Jedná se o skutečný dar přírody, který byl často „jablkem sváru“ mezi mocnými vládci dávné minulosti. Mízu produkuje stálozelený strom, který patří do rodiny Anacardiaceae rodu Pistacia lentiscus, tedy řečík lentišek. Roste především na východním pobřeží Středozemního moře. Z pistáciovníků se jen Pistacia Lentiscus odrůda Chia systematicky pěstuje v jižních oblastech ostrova Chios, kde se z ní také získává pryskyřice, která je díky svým účinkům legendou.
Získávání Mastichy je závislé jen na ruční práci. Tento proces probíhá celý rok, nejnáročnější fází, která je také nejdůležitější, je provádění zářezů do kůry kmene a velkých větví během léta. Vytékající pryskyřice zůstává na půdě asi 20 dnů, dokud neztuhne. Dospělý strom vyprodukuje asi 1 kg pryskyřice ročně.
Masticha a její složení
Přesné složení není známo, ovšem tvoří ji velké spektrum účinných a aromatických látek. Jde o kombinaci více než 80 látek, což zřejmě vysvětluje, proč je tak hojně využívána v potravinářství, farmacii, drogistických produktech… a to v celosvětovém měřítku.
Obsahuje přírodní polymery, těkavé a aromatické látky, které tvoří esenciální olej, terpeny, fytosteroly, polyfenoly, mnoho jiných radikálních látek. Neobsahuje lepek ani alergeny.
Více informací najdete na masticlife.cz.