DomůNovinkySandberg Capital získal podíl v dalším poskytovateli IT specialistů.

Sandberg Capital získal podíl v dalším poskytovateli IT specialistů.

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Masticha recenze

Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás....

Akcie online

Pokud v dnešní době chceme, aby nám naše peníze,...

Jak dobře je vám známá kryptoměna s názvem Dash?

Ti, kteří se obchodováním s kryptoměnami zabývají i několik...
- Komerční sdělení -časopis

Sandberg Capital přebere ve společnosti roli strategického investičního partnera.

Investiční fond Sandberg Investment Fund II získal podíl v srbské technologické společnosti Quantox Technology. Jak velkou část nabyl, nespecifikoval. Investoval však 20 milionů eur.

Firma se specializuje na poskytování lokálních IT specialistů pro zahraniční, většinou zámořské klienty. Působí tedy ve stejném sektoru jako slovenský Titans freelancers, do kterého Sandberg investoval začátkem roku 2021.

Podle vlastních slov patří Quantox Technology k vyhledávaným zaměstnavatelům na balkánském trhu, k čemuž měla přispět rozsáhlá spolupráce s univerzitami, práce s IT komunitou a interní akcelerační program pro startutpy QLab.

Ve vedení srbské společnosti zůstávají i po vstupu Sandbergu zakladatel Vuk Popović a výkonný šéf Filip Karaičić. Sandberg v ní přebere roli strategického investičního partnera.

Má centra v sedmi státech
Quantox Technology zaměstnává více než 500 lidí pracujících ve 13 vývojových centrech v sedmi zemích – v Srbsku, Severním Makedonii, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, Ukrajině, Rumunsku a Německu.

„Vidíme stále silnější tlak na digitalizaci napříč celou ekonomikou. Zároveň vnímáme akutní nedostatek IT odborníků, který brání firmám ve výraznějším růstu a v plnění strategických cílů,“ uvedl k obchodu partner Sandberg Capital Michal Rybovič.

Quantox Technology si od transakce slibuje zlepšení postavení na trhu Evropské unie a Spojených států.

Čtvrtá investice fondu
Investice je již čtvrtou z druhého fondu, který Sandberg založil v loňském roce s objemem vázaného kapitálu 130 milionů eur.

Jen v říjnu fond oznámil získání majoritního podílu v maďarském IT bootcampu Green Fox Academy. Aktuálně již společnosti patřící do portfolia Sandberg Capital dávají v IT sektoru práci více než 3 000 lidem.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek