DomůRady a NávodySedačky je nutno udržovat, víte jak na to?

Sedačky je nutno udržovat, víte jak na to?

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Masticha recenze

Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás....

Akcie online

Pokud v dnešní době chceme, aby nám naše peníze,...

Jak dobře je vám známá kryptoměna s názvem Dash?

Ti, kteří se obchodováním s kryptoměnami zabývají i několik...
- Komerční sdělení -časopis

Sedačky jsou velmi pěkným funkčním doplňkem našich domovů. Mnozí se mohou pyšnit opravdu kvalitní sedací soupravou. Pokud jste jedním z nich, tak vám přinášíme pár rad, jak si ji nezničit.

Základem je, vážit si jí. Po půlročním užívání se mnohé z věcí stávají samozřejmostí. Jinak to nebude ani u sedačky, ať byla jakkoli drahá. Budete si vychutnávat její komfort a drobné nedostatky nebo poškození si už časem vůbec nevšimnete. To může být začátek problémů. Abyste jim předešli, zkuste se na drobné nedostatky vrhnout hned a neodkládejte je na jindy, protože se k nim už nikdy nedostanete. Sedací soupravy jsou velkou investicí snad každého pracujícího člověka. Předchází jim detailní výběr, který někdy trvá i léta. Proto je důležité, abyste věděli, jak o vyvolenou sedačku pečovat.

Ale co taková údržba sedačky musí splňovat? Nebudeme vám lhát, je toho moc. V první řadě se zaměříme na čištění povrchu. Tady záleží na typu potahu. Existují tři základní potahy, a to látkové, kožené a sedačky potažené s imitací kůže. Vedle látkových jsou nejvýhodnější teflonové potahy, díky kterým vám do sedačky nepronikne žádný tekutý přípravek nebo nápoj. Jejich cena je téměř stejná jako u potahů z pravé kůže, což je jedna z nejkvalitnějších povrchových úprav sedacích souprav. „Kožené sedačky je dobré situovat na místa, kde jsou v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla. Povrch kožených potahů je často háklivý na prach. Ten je vhodné utírat vlhkým bavlněným hadříkem. Nepříjemné bývají časopisy nebo noviny, ve kterých se nachází inkoust. Ten se snadno může otlačit na povrch kůže, který odstraníte ihned po vzniku škody krouživými pohyby vlhkého hadru,“ tvrdí Alena Trávničková z kika Nábytek.

Sedacky kika nabytek kika
Údržbu sedacích souprav si dokážete i usnadnit již při koupi. Stačí si ji nechat potáhnout materiálem odolným vůči popsání perem. Že takové neexistují? „Ale existují,“ říká Alena Trávničková a pokračuje. „V dnešní době se vyrábějí látky, které jsou odolné vůči vlhkosti či popsání perem nebo dokonce i fixem. Jedná se o speciální úpravu potahových látek impregnací. Většina výrobců výhody potahů na sedačkách uvádí (např. oděrová odolnost – což je hodnota, která udává stupeň odolnosti proti oloupání),“ dodává na závěr Alena Trávničková z kika Nábytek.

Ale co když naše sedačka nemá s potahem žádný problém, ale některé její části jsou již proseděné. Prevencí lze předejít i této nepříjemnosti. „Na sedačce se doporučuje pravidelně měnit místo a způsob sezení. U volně čalouněných polštářů je třeba je pravidelně natřásat, aby získaly zpět svůj tvar. Není to nic výjimečného, ale takový postup je doporučen mnoha výrobci. Dále je vysoce nezodpovědné, pokud necháváte někoho sedět na opěrce vaší sedačky. Ta má nosnost konstruovanou pro odkládání rukou a ne pro váhu celého těla,“ doplňuje Alena Trávničková. Jednoduše sedací souprava je k sezení a ne pro opírání se nebo vysedávání na područkách.

Správná údržba vám tedy může prodloužit životnost sedací soupravy až o několik let. Buďte při ní proto svědomitější a vždy o stupínek náročnější. A nemluvíme jen o mytí a udržování potahových látek. Neméně důležitou funkcí údržby je i způsob jejího využívání. Funkčnost sedačky prodloužíte zejména správným používáním a ohleduplností. Jednoduše využívejte sedačku k tomu, k čemu je primárně stvořená.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek