DomůRady a NávodyJídelna vytváří prostor pro společné rodinné chvíle

Jídelna vytváří prostor pro společné rodinné chvíle

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Masticha recenze

Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás....

Akcie online

Pokud v dnešní době chceme, aby nám naše peníze,...

Jak dobře je vám známá kryptoměna s názvem Dash?

Ti, kteří se obchodováním s kryptoměnami zabývají i několik...
- Komerční sdělení -časopis

Jídelna je jedna z nejdůležitějších částí našeho domova. Společných rodinných chvil je stále méně a méně. Měli bychom však do našeho denního harmonogramu vtěsnat alespoň společnou večeři s rodinou za jedním stolem. O to příjemnější ty chvíle budou, čím více si na jídelně dáte záležet.

Pod jídelním prostorem si většina lidí představuje velký klasický stůl a židle. Ano, tyto prvky opravdu patří mezi ty nejzákladnější prvky jídelen, ale ne u všech domácností jsou dnes vyžadovány. V mnoha bytech či domech je vystřídali barové pulty s barovými židlemi, které se vám sice mohou zdát více nepohodlné, ale nemusí tomu tak být.

Vraťme se však na chvilku zpět ke klasice. Jídelní sestavy se obyčejně skládají z několika židlí a stolu. Jejich přítomnost mohou zvýraznit příborníky nebo vitríny. „Obvykle se prodávají jako sektorový nábytek k obývacím stěnám, jelikož novodobé jídelny jsou převážně propojeny s obývacím pokojem. Proto také jejich design a barevné odstíny korespondují s trendy obývacích stěn. Populárními odstíny jsou kombinace dřevin ve švestce nebo ořechu s vysokým bílým leskem. U stolů je často využíváno dřevo, ale své místo si zde najde i sklo,“ tvrdí Vojtech Čáp, produktový manažer kika Nábytek na odděleních kuchyní a jídelen.

Jedalen navytok kika pr
V současnosti rodiny nejsou až tak mnohočlenné jako to bývalo před lety. Pokud jste však tím šťastlivcem, který má doma tři až čtyři neposedné děti, určitě uvítáte rozkládací jídelní stoly. V první řadě vám ušetří spoustu místa a jsou jednoduché na manipulaci. Stačí je roztáhnout, vložit zásuvnou desku, položit ubrus a máte prostřeno. Pokud však nejste vyznavačem rozkládacích stolů, zkuste se poohlédnout po těch klasických. Výhodou je, že je můžete mít vyhotoveno iz masivu, který dodá vaší jídelně originální vzhled.

Jídelní židle si vybírejte podle designu stolu. Tyto dva prvky by se měly ladně doplňovat a tvořit tak soulad. Kombinovat můžete klasické dřevěné židle se čtyřmi nohama s modernějšími, jejichž sedák drží pochromovaná kostra ve tvaru „S“. „Mezi nejpevnější patří židle vyhotovené z masivu, ale i ty s kovovou konstrukcí dokáží udržet pořádného chlapa. Závisí to na jednotlivých typech židlí a druhu použitého materiálu. Jejich celková nosnost se však pohybuje od 80 až po 130 kg,“ říká Vojtech Čáp, produktový manažer kika Nábytek na odděleních kuchyní a jídelen.

Jedalen navytok kika pr
Co však dělat, když se vám jídelní stůl do bytu nevejde? Stačí najít jinou variantu. Je jich mnoho. Pokud patříte k vyznavačům moderního trendu, zkuste si zařídit jídelnu v podobě barového pultu s barovými židlemi. Pokud jste však konzervativnější osobou, jistě uvítáte vyklápěcí stolky na zdi. Ty jsou opravdu užitečné, protože ušetří spoustu místa a splní vaše potřeby v jídelně.

Vedle funkčnosti samotných jídelních prvků byste se neměli ulakomit ani na jednoduchou výzdobu. Blíží se léto a pokud toužíte po pestrobarevném nádechu jídelny, sáhněte po doplňcích v podobě ubrousků či návleků na židle. Příjemně bude na stolech působit výzdoba v podobě umělé trávy nebo misky plné kamínků či umělých květinových lupínků.

Výzdoby či dokonalá kombinace barev však z praktického hlediska v jídelně moc nepochodí. Jelikož její sousedkou bývá zpravidla kuchyně, zkuste ji vhodně doplnit praktickým příslušenstvím, které využijete i při vaření. U novostaveb a prvotních zřizování bytů či domů, určitě uvítáte dřevěnou chlebovnici, umělé, resp. skleněné dózy, kde můžete umístit kteroukoli surovinu pro vaření, džbány na vodu nebo ocet a mnoho dalších praktických věcí. Vaše jídelna tak dostane nový rozměr a nebude sloužit už jen k posezení při dobré večeři.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek