DomůNovinkyAmazon se dohodl s EU na používání údajů, vyhne se pokutě

Amazon se dohodl s EU na používání údajů, vyhne se pokutě

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Masticha recenze

Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás....

Akcie online

Pokud v dnešní době chceme, aby nám naše peníze,...

Jak dobře je vám známá kryptoměna s názvem Dash?

Ti, kteří se obchodováním s kryptoměnami zabývají i několik...
- Komerční sdělení -časopis

Dohoda se vztahuje pouze na obchodní praktiky Amazonu v Evropě a bude trvat sedm let.

Americký internetový maloobchodní gigant Amazon souhlasil s provedením změn ve svých obchodních praktikách, aby se vyhnul pokutě od Evropské unie (EU) za zneužívání svého dominantního postavení na trhu. TASR o tom informuje na základě zpráv AP a Reuters.

Evropská komise vedla dvě vyšetřování proti Amazonu. V prvním případě čelil internetový gigant obviněním z využívání svého dominantního postavení a údajů k prosazování vlastních produktů, aby získal nespravedlivou výhodu oproti konkurenčním nezávislým obchodníkům, kteří využívají jeho platformu.

Společnost souhlasila, že nebude používat údaje nezávislých prodejců pro svůj vlastní maloobchod a produkty privátních značek.

Druhý případ se týkal rovného zacházení s konkurenčními prodejci při zařazování jejich nabídek do „nákupního boxu“ (Buy Box) na webové stránce Amazonu, kde generuje většinu tržeb.

Amazon souhlasil s vytvořením druhého a nápadně zobrazeného nákupního boxu pro konkurenční produkt, pokud se podstatně liší cenou a doručením od produktu v prvním boxu. A souhlasil také, že nebude diskriminovat prodejce v rámci své členské služby Prime a nechá členy Prime svobodně si vybrat jakoukoli službu doručení.

Podle Komise tyto závazky zajistí, že Amazon nebude používat údaje o prodejcích na trhu pro své vlastní operace a poskytne nediskriminační přístup k Buy Boxu a ke službě Prime.

„Jsme rádi, že jsme vyřešili tyto záležitosti,“ uvedl mluvčí Amazonu.

Dohoda bude trvat sedm let
Dohoda se vztahuje pouze na obchodní praktiky Amazonu v Evropě a bude trvat sedm let.

„Dnešní rozhodnutí stanoví pravidla, podle kterých bude muset Amazon v budoucnu hrát místo toho, aby určoval tato pravidla pro všechny hráče na své platformě,“ řekla komisařka EU pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová na briefingu v Bruselu.

Dohoda přichází poté, co Amazon v červenci nabídl ústupky k vyřešení dvou vyšetřování EU.

Monitorování zavádění a dodržování závazků bude mít na starosti nezávislý správce pod dohledem Komise, uvádí se ve zprávě.

Komise může internetovému gigantu uložit pokutu až do výše 10 % jeho celkového ročního obratu, pokud by porušil tyto závazky.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek