DomůBydleníJak na nový obývací pokoj?

Jak na nový obývací pokoj?

Date:

Nenechte si ujít

Co změnila inflace na očekávaných tržbách e-shopů? Víme, do čeho nejvíce investují

Udržet si zákazníka i pro budoucí nákupy pomáhá podle...

Známe ceny levnějších a úspornějších procesorů AMD Ryzen

Začátkem ledna má výrobce uvést trio nových čipů pro...

Google chce naučit umělou inteligenci číst recepty od lékaře

Zatím neznámo, kdy by se taková AI mohla dostat...

Amazon se dohodl s EU na používání údajů, vyhne se pokutě

Dohoda se vztahuje pouze na obchodní praktiky Amazonu v...

Stát prý zasanuje drahou elektřinu přes svoji energetickou firmu.

Není jasné, odkud vezme SZP na nákup drahé elektřiny...
- Komerční sdělení -časopis

Na otázku nám zodpověděl své poznatky a rady vedoucí prodeje společnosti kika Nábytek Vojtěch Čáp:

„Před tím, než začnete s výběrem nového zařízení obývacího pokoje, dobře zvažte, co vlastně chcete v obývacím pokoji dělat a na co všechno bude sloužit. Tato počáteční úvaha se týká i prvního a nejdůležitějšího pravidla o umísťování sedací soupravy v obýváku.

Obývací pokoj tvoří společenské jádro každého bytu, kde se rodina setkává i se svými hosty. Tomu by mělo odpovídat i umístění sedací soupravy a konferenčního stolku. Pohovku i křeslo natočte k sobě, abyste si s partnerem viděli při rozhovoru do očí. Rozhodně byste před sebou neměli mít jen televizi. Dalším důležitým prvkem je pohodlné usazení i vstávání ze sedačky. Zkuste si už v obchodě, jak se vám na pohovce, sedačce nebo křesílku sedí, jestli vám vyhovuje výška a hloubka sezení, tvrdost sedadla i umístění opěrek hlavy a rukou.

Mladá generace upřednostňuje spíše hluboké, měkké a nižší sezení nebo spíše „válení“, starším lidem se zase lépe sedí na sedačce, která má sedáky výše, je méně hluboká, aby do ní člověk příliš nezapadl a mohl se bez problémů opřít i vstát. Velmi podstatnou „maličkostí“ je také prakticky zvolená šířka průchozího prostoru. Uličky mezi sedačkou, křeslem a konferenčním stolkem by měly mít minimálně 60 cm, abyste si bez problémů mohli přinést kávu a nemuseli se obávat, že ji při náhodném balancování vylijete na svou novou sedací soupravu. Plocha konferenčního stolku by měla být ve stejné výšce jako kolena sedících. Tehdy je plocha stolku ideální po ruce, je na ni dobře vidět a snadno se provádí obsluha při servírování.

Velkou výhodou je v dnešní době možnost plánování sedacích souprav. Díky tomu můžete vybraný kus nábytku přesně přizpůsobit svým požadavkům a potřebám a to díky kombinovatelnosti dílů různých velikostí, tvarů i materiálů. Profesionální obchodníky s nábytkem nabízejí možnost vyrobit kus nebo celou sestavu sedaček přesně podle zadání specifických požadavků zákazníka. Klient si zvolí nejen délku, šířku, levou či pravou orientaci rohové sedací soupravy, výšku, hloubku sedadla, opěrek, nohou, ale také zpracování materiálů a individuální funkční řešení sedaček. Můžete si pak sestavit kombinaci tvarů, úložných prostorů i funkcí, které přesně vyhovují vašim nárokům.“

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek