DomůRady a NávodyJakou velikost párty stanu zvolit nejen pro zahradní oslavu

Jakou velikost párty stanu zvolit nejen pro zahradní oslavu

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Masticha recenze

Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás....

Akcie online

Pokud v dnešní době chceme, aby nám naše peníze,...

Jak dobře je vám známá kryptoměna s názvem Dash?

Ti, kteří se obchodováním s kryptoměnami zabývají i několik...
- Komerční sdělení -časopis

Na současném trhu se můžete setkat s téměř nepřebernou škálou různých velikostí párty stanů. Jaká velikost je vhodná pro konkrétní využití?

Jak se orientovat v rozměrech párty stanu

Na trhu existuje poměrně široká škála provedení párty stanu. Většinou se setkáte s obdélníkovým nebo čtvercovým půdorysem. Výjimečně se na trhu objevují i hexagony.

Velikost jednotlivých modelů se standardně definuje v metrech, a to konkrétně pro šířku a délku. Šestihranný půdorys se uvádí se třemi rozměry, výrobci pak mohou například nabídnout stan 3 x 3 x 3 m.

Obvykle také rozměr kráčí ruku v ruce s pořizovací cenou, kdy platí, že čím je konkrétní výrobek větší, tím je také dražší. Velké stany pro komerční účely tak pořídíte standardně za částky v řádech desítek tisíc korun.

Zohlednit navíc musíme při volbě rozměru i to, jestli v potaz bereme osoby sedící, případně stojící. Celková kapacita stanu při sedícím osazenstvu samozřejmě bude nižší. Někteří výrobci tak mívají k dispozici dokonce i převodní tabulky s rozměry přepočítanými právě vůči počtu osob. Tento údaj se totiž běžně neuvádí, standardní je pouze velikost stanu v metrech.

Jakou velikost párty stanu zvolit vzhledem k počtu osob

Vůbec nejmenší dostupný stan bývá v rozměru 2 x 2 m. Použitelný je pro komorní posezení s nejvýše asi čtyřmi osobami. Doporučit jej tak lze primárně pro běžné každodenní využití, kdy pod ním budete trávit čas sami nebo s nejužší rodinou.

Pohodlněji se čtveřice lidí usadí pod stan 3 x 3 m, který na trhu tvoří dnes jedno z dominujících provedení. Pro velkou rodinnou oslavu budete potřebovat větší výměru. V takovém případě sáhněte po nůžkovém stanu 3 x 6 m.

Už rozměr 4 x 8 m lze doporučit i pro události, u nichž předpokládáte účast hojnější. Běžně se uvádí pro 24 až 64 lidí. Navíc pod něj lze umístit až 6 pivních setů nebo klasických stolů. Pokud hledáte velký profi párty stan na svatbu, zvolte ještě větší velikost, a to 6 x 12 m.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek