DomůRady a NávodyJakou velikost párty stanu zvolit nejen pro zahradní oslavu

Jakou velikost párty stanu zvolit nejen pro zahradní oslavu

Date:

Nenechte si ujít

Jaký vliv má inflace na naše dluhy i úspory?

Inflace je bohužel nevyhnutelný jev, který ovlivňuje každého z...

Káně: pánové nebes

Káně, majestátní a ušlechtilí ptáci nebes, jsou symbolem síly...

Co změnila inflace na očekávaných tržbách e-shopů? Víme, do čeho nejvíce investují

Udržet si zákazníka i pro budoucí nákupy pomáhá podle...

Známe ceny levnějších a úspornějších procesorů AMD Ryzen

Začátkem ledna má výrobce uvést trio nových čipů pro...

Google chce naučit umělou inteligenci číst recepty od lékaře

Zatím neznámo, kdy by se taková AI mohla dostat...
- Komerční sdělení -časopis

Na současném trhu se můžete setkat s téměř nepřebernou škálou různých velikostí párty stanů. Jaká velikost je vhodná pro konkrétní využití?

Jak se orientovat v rozměrech párty stanu

Na trhu existuje poměrně široká škála provedení párty stanu. Většinou se setkáte s obdélníkovým nebo čtvercovým půdorysem. Výjimečně se na trhu objevují i hexagony.

Velikost jednotlivých modelů se standardně definuje v metrech, a to konkrétně pro šířku a délku. Šestihranný půdorys se uvádí se třemi rozměry, výrobci pak mohou například nabídnout stan 3 x 3 x 3 m.

Obvykle také rozměr kráčí ruku v ruce s pořizovací cenou, kdy platí, že čím je konkrétní výrobek větší, tím je také dražší. Velké stany pro komerční účely tak pořídíte standardně za částky v řádech desítek tisíc korun.

Zohlednit navíc musíme při volbě rozměru i to, jestli v potaz bereme osoby sedící, případně stojící. Celková kapacita stanu při sedícím osazenstvu samozřejmě bude nižší. Někteří výrobci tak mívají k dispozici dokonce i převodní tabulky s rozměry přepočítanými právě vůči počtu osob. Tento údaj se totiž běžně neuvádí, standardní je pouze velikost stanu v metrech.

Jakou velikost párty stanu zvolit vzhledem k počtu osob

Vůbec nejmenší dostupný stan bývá v rozměru 2 x 2 m. Použitelný je pro komorní posezení s nejvýše asi čtyřmi osobami. Doporučit jej tak lze primárně pro běžné každodenní využití, kdy pod ním budete trávit čas sami nebo s nejužší rodinou.

Pohodlněji se čtveřice lidí usadí pod stan 3 x 3 m, který na trhu tvoří dnes jedno z dominujících provedení. Pro velkou rodinnou oslavu budete potřebovat větší výměru. V takovém případě sáhněte po nůžkovém stanu 3 x 6 m.

Už rozměr 4 x 8 m lze doporučit i pro události, u nichž předpokládáte účast hojnější. Běžně se uvádí pro 24 až 64 lidí. Navíc pod něj lze umístit až 6 pivních setů nebo klasických stolů. Pokud hledáte velký profi párty stan na svatbu, zvolte ještě větší velikost, a to 6 x 12 m.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek