DomůRady a NávodyTapety rozzáří váš interiér

Tapety rozzáří váš interiér

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Masticha recenze

Zažívací potíže nebo bolesti břicha trápí spoust z nás....

Akcie online

Pokud v dnešní době chceme, aby nám naše peníze,...

Jak dobře je vám známá kryptoměna s názvem Dash?

Ti, kteří se obchodováním s kryptoměnami zabývají i několik...
- Komerční sdělení -časopis

Tapety v posledních letech zažívají svůj velký návrat. A není se ani čemu divit, protože tapety jsou ideálním způsobem, jak svůj byt zútulnit, trochu ho rozzářit a obyčejný pokoj proměnit v luxusní prostor.

Tapety jsou ve skutku oblíbeným stylovým doplňkem, který jednoduše dokáže rozzářit interiér a probudit jej k životu. Stačí se jen rozhodnout, do jakých barev chcete místnost ladit. Pro dětské pokoje jsou ideální barvy přírody, asociují pocit bezpečí a navozují dobrou náladu. Zelené tóny mají uklidňující vliv, působí čistě a lze je dobře kombinovat. Velmi populární jsou také pastelové barvy, které působí snadno a příjemně. Jsou vhodné pro učení, hraní i psychicky náročnou činnost.

Jaký je mezi tapetami rozdíl
Současný výběr tapet zahrnuje nekonečné spektrum povrchových struktur a materiálů. „Dostanete tapety papírové, vinylové, vliesové, textilní, s kovovým efektem i tapety z přírodních materiálů. Papírové tapety jsou vhodné do každého interiéru, nehodí se však do vlhkého prostředí a na stěny, u kterých stavební materiál pracuje, například panelové zdivo a novostavby. Vinylové tapety jsou ideální do všech typů interiéru i do vlhkého prostředí, které mají velmi dobrou krycí schopnost.

Vliesové tapety se používají pro všechny podklady, například i stropy, všechny druhy vnitřních omítek, sádrokarton, betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky a pod. Textilní tapeta skvěle tepelně izoluje a pohlcuje hluk. Je také dobře obnovitelná. Pokud dojde k poškození, tak místo stačí lehce navlhčit, opatrně seškrábat a nanést novou vrstvu. Tapety s kovovým efektem se vyrábějí z tenké hliníkové fólie. Měděný nebo zlatý nádech tvoří lazurovaný barevný povlak. Krásně se vyjímají především ve větších místnostech,“ říká Veronika Tlustá, Product Manager Kika Nábytek

Některé typy tapet:
Papírové tapety: Mají jednu obrovskou výhodu oproti jiným a to je jejich nízká cena. Jedná se o tapety z potištěného, z raženého a mačkaného papíru. Co se týče kvality, nejkvalitnější jsou dvouvrstvé ražené. Lepidlo se nanáší na tapetu a je třeba počkat pár minut, než materiál zvlhne. Po natření lepidlem může tapeta změnit svůj rozměr. Určitě je nepoužívejte do vlhkého prostředí a na praskající stěny.

Vliesové tapety
Oblíbeným druhem jsou vliesové tapety, které jsou na trhu relativně nové, ale díky jednoduchému zpracování se těší stoupající oblibě. Jejich velkým plusem je snadná manipulace. Lepidlo se totiž nanáší přímo na zeď a ne na tapetu, jak bývá zvykem u papírových tapet. Vliesové tapety navíc dobře propouštějí vzduch a vodní páry, hodí se proto i do vytížených prostor.

Vinylové tapety
Odolnější jsou vinylové tapety, které jsou otěruvzdorné a odolávají i vlhkému prostředí. Uplatnění si tak najdou v kuchyni či koupelně. S přehledem je můžete použít také na nerovné stěny, jednou z vlastností jsou skvělé krycí schopnosti.

Textilní tapety
V obchodech také narazíte na textilní tapety, které vypadají opravdu velice luxusně. Patří k nejstarším druhům nástěnné dekorace vůbec, a také v dnešní době potvrdily své místo při dekoraci prostoru. Na přední i zadní straně má vinylový potah, takže textilie se nedostává do kontaktu s lepidlem. Tyto tapety se lepí podobně jako vinylové tapety, které také zachovávají své rozměry.

Moderní tapety učinily v posledních letech opravdu velký krok vpřed. Práce s nimi je jednodušší a při troše šikovnosti si s tapetováním poradí i začátečník. Pokud bychom se podívali na cenovou náročnost těchto designových kousků, svůj „šálek kávy“ si dokáže najít asi každý.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek