DomůRady a NávodyS jarem přichází také změna vašeho interiéru

S jarem přichází také změna vašeho interiéru

Date:

Nenechte si ujít

Co změnila inflace na očekávaných tržbách e-shopů? Víme, do čeho nejvíce investují

Udržet si zákazníka i pro budoucí nákupy pomáhá podle...

Známe ceny levnějších a úspornějších procesorů AMD Ryzen

Začátkem ledna má výrobce uvést trio nových čipů pro...

Google chce naučit umělou inteligenci číst recepty od lékaře

Zatím neznámo, kdy by se taková AI mohla dostat...

Amazon se dohodl s EU na používání údajů, vyhne se pokutě

Dohoda se vztahuje pouze na obchodní praktiky Amazonu v...

Stát prý zasanuje drahou elektřinu přes svoji energetickou firmu.

Není jasné, odkud vezme SZP na nákup drahé elektřiny...
- Komerční sdělení -časopis

Příchod jara vnáší do lidí novou sílu. Počasí je mnohem příjemnější a dny začínají být delší. Ty dokážete konečně využít k přestavbě vašeho interiéru, který by měl alespoň trochu odrážet náladu probouzející se přírody.

Na co všechno se však zaměřit? Záleží na vás, kam až vaše fantazie bude sahat. V první řadě si vyberte místnost, kde vaše jarní „ řádění“ začne. Nejvhodnější částí bytu na změnu je obývací pokoj. Místnost, kde tráví každý většinu času je dobré každoročně přinejmenším zútulnit. Stačí se zaměřit na drobné věci jako například vázy, květiny či misky na stolcích nebo poličkách. Obývací pokoj dokážete oživit i malými polštářky. Ty stačí pohodit na sedačku tak, aby kompozičně zapadly a zkrášlily váš interiér.

Pokud však toužíte po větší inspiraci, zaměřte se na konferenční stolky. Jejich předností je, že jsou sice menší, ale lze jimi změnit interiér obývacího pokoje k nepoznání. „Konferenční stolek je i potřebným doplňkem každého obývacího pokoje. Při jeho výběru se kromě designového zpracování zaměřte zejména na rozměry. Jejich optimální výška by měla dosahovat výšky kolen v sedě. Také si vždy nechávejte minimálně 60 cm prostor kolem něj, pro lepší průchodnost,“ říká specialista na obývací pokoje Vojtěch Čáp z Kika Nábytek. Na trhu existují různé druhy stolků, ale základním rozdílem bývá materiál. „K nejoblíbenějším patří skleněné stolky, které jsou lehké a lze je kombinovat se dřevem nebo jinými druhy zhotovení. Trendem v oblasti designu jsou také plastové konferenční stolky a do módy se vrací i masiv, který dobře vynikne hlavně ve větších interiérech,“ pokračuje odborník na obývací pokoje Vojtěch Čáp z kika Nábytek.

Pokud vám nestačí změna v podobě maličkostí a konferenčních stolků, můžete se pustit do složitější přeměny a oživit byt novými obývacími či předsíňovými stěnami. U nich je dobré si promyslet jestli chcete zakoupit novou stěnu, nebo jen doplnit tu starou drobnými skříňkami, které najdete i pod názvem sektorový nábytek. Pokud se rozhodnete pro novou obývací stěnu v podobě zmiňovaného sektorového nábytku, vezměte si raději do obchodu pero a papír, protože představivost je někdy velmi slabý rádce.

Kika pr nabytek obyvacka april2
Pokud vám ani toto nepomáhá, zkuste se zaměřit nejprve na materiál. V současnosti je v trendu vysoký lesk v různých designových provedeních. Specialitou posledních let jsou však podsvícení skleněných poliček. Ty jsou součástí nejen stěn do obývacího pokoje, ale i hi-fi či televizních stolků, kterými můžete být také zkrášlit k nepoznání. Mnohé z podsvícení se dokonce dají naprogramovat tak, aby měnily barvu, její jasnost a intenzitu svícení. Jednoduše, zkrášlit byt pomocí obývacích stěn či televizních stolků bude pro vás opravdu zábava.

První a zároveň i to pravé slunečné období roku vám vlije do těla novou sílu. Zkuste ji tedy využít i ke zkrášlení vašeho interiéru. Kromě zmiňovaných typů nábytku si dokážete zpestřit byt také absolutními drobnostmi v podobě sedacího vaku či elegantní rohové lampy. Moderním trendem interiérů jsou ovšem živé rostliny. Přenést si kousek přírody do bytu je nejen moderní, ale také prospěšné. Na člověka působí uklidňujícím dojmem, čímž zvyšují relaxační funkci bytů. Proto nepodceňujte matku přírodu a zkuste si domů na jaře přinést první sněženky či bahňátka.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek